Márius Kopcsay

2013 marius kopcsaySpisovateľ, novinár a hudobník.

Je autorom zbierok poviedok Kritický deň (1998), Stratené roky (2004), Zbytočný život (2006) a Veselé príhody z prázdnin (2011). Napísal tiež romány Domov (2005), Mystifikátor (2008) a novelu Medvedia skala (2009).

Publikoval vo viacerých zborníkoch a antológiách, napr. v antológii V-4 alebo v zbierke rakúskeho Kulturkontaktu Grenzverkehr II.

Za svoju tvorbu získal viacero domácich aj medzinárodných ocenení, napríklad Cenu Ivana Kraska za najlepší literárny debut (1999) a tiež hlavnú výročnú cenu Asociácie organizácii spisovateľov Slovenska (2007). Štyrikrát bol finalistom súťaže Anasoft Litera (2005, 2006, 2008 a 2009). Trikrát bol ocenený v súťaži Poviedka, vyskúšal si v nej však aj úlohu porotcu.

Venuje sa literárnej aj hudobnej tvorbe a tiež svojím dvom synom. Žije v Bratislave.

Lucia Lackovičová

2013 lucia lackovicovaMilovníčka hororu a sci-fi vo filmovej a knižnej podobe. Keď práve nečíta, tak píše. Začínala poviedkami a v súčasnosti má rozpísané dva žánrovo rozdielne romány. V Cene Fantázie debutovala poviedkou Zombieslava v zborníku Utekajme už ide!. V marci tohto roku vznikla podľa jej predlohy rozhlasová hra Zombieslava - Resurrection. V minuloročnom zborníku Ceny Fantázie jej vyšla poviedka Dobré je to.

Pri čítaní, aj písaní má rada humor, nadsázku, neobvyklé námety, alebo obvyklé témy spracované inak. Tiež má rada psy, najmä Sanku, Deana zo Supernatural, zombie tému, DM, Nórsko, postapokalyptické filmy, všetko od Roalda Dahla, niečo od Arta Paasilinnu, súťaže a topánky na vysokých podpätkoch.

Na stránke lucialackovicova.sk uverejňuje ukážky zo svojej tvorby a na blogu píše o veciach, ktoré ju zaujmú.

Jozef Girovský

2013 jozef girovskyNarodil sa, čítal, vyrástol a živí sa tým, že sa kamaráti s počítačmi o malý kúštik lepšie ako ľudia v jeho okolí.

Má za sebou zbierku poviedok Zubaté slnko, príspevky do mnohých antológií a niekoľko víťazstiev v literárnych súťažiach.

V cene Fantázie zatiaľ nezabodoval a tak sa rafinovane vracia ako porotca (napriek tomu, že tento apokalyptický zážitok už raz absolvoval).

Juraj Lörinc

2013 juraj lorincŠtudoval matematiku, živia ho finančné riziká. Je fanúšikom športov pre dlhých, širokých a bystrozrakých (basketbal, sumó, stolný tenis), ale najmä šachovým skladateľom a dlhoročným rozhodcom skladateľských súťaží.

V porote bude trochu hlasom ľudu, keďže SF&F&H, ba ani inú beletriu aktívne nepublikuje a temer ani neprodukuje. Má blog na SME, v ktorom sa venuje najmä trom okruhom tém: diskusnému humoru, šachovým problémom a literatúre z pohľadu laického čitateľa.

http://lorinc.blog.sme.sk/

Aňa Ostrihoňová

2013 ana ostrihonovaZablúdila do Spojených štátov, kde popíjala kávu so Stephenom Kingom, Luxemburska, ktorého počasie ho predurčovalo na úlohu Mordoru (aj niekoľko veží by sa v ňom našlo), až sa presunula do Katalánska, kde sa živila ako tanečnica hulahup a po nociach plánovala revolúciu. (A to všetko je výmysel len čiastočný).

Momentálne tak trochu píše recenzie a eseje do Pravdy, Romboidu a podobných fajnšmekrovských periodík, prekladá z francúzštiny a angličtiny, rozpráva o knižkách múdro ako rádio (najmä FM a Devín) a krásne knižky robí vo svojom vydavateľstve Inaque.sk.

V čase pracovnom pije sladký čaj, pozerá kultové i podpultové seriály a naháňa sa s malým čiernym psíkom, ktorý sa volá Frida (a nevyzerá ako Joda).