Petra PolnišováDivadelná a televízna herečka, improvizátorka je zbláznená do literatúry akéhokoľvek žánru, fantastiku nevynímajúc.
Vo svojom živote napísala už všeličo, ale nikdy nemala odvahu pustiť sa do poviedky, nebodaj románu a obdivuje kohokoľvek, kto ma literárne nadanie. O to radšej číta a teší sa, že bude načas zásobená dielami nových autorov.

2015 karol d horvathSci-fi miluje odvtedy, ako si voľakedy na prvom stupni ZDŠ prečítal Astronautov od Stanislawa Lema. A totálne jej prepadol, keď mal asi sedemnásť a do rúk sa mu dostala Vesmírna odysea od A. C. Clarka. Z analýzy sci-fi dokonca robil aj diplomovku. Obľúbených autorov radšej nebude menovať, lebo ich je veľa. Mohol by na niektorého zabudnúť a nechce riskovať, že naňho pošle mimozemšťanov.

2015 mariana cengel solcanskaŽena na materskej. Vo voľných chvíľach rada varí a spí. Vyštudovaná kulturologička, politologička a režisérka hraných filmov. Z tých sú minimálne Legenda o Lietajúcom Cypriánovi a rozprávka Láska na vlásku vážne fantastické.  A vlastne aj jej romány. Aj obrazy, ktoré maľuje. A fantastické je, že môže byť v tejto porote.

2015 jozef karikaAutor štrnástich kníh - držiteľ dvoch cien Zlatá kniha za viac než 15 000 predaných výtlačkov, ceny Béla 2009 za najlepšiu hororovú poviedku a ďalších ocenení. Na svojom konte má úspešné mafiánske trilery, historické ságy, hororové romány, ale aj niekoľko experimentálnych titulov. Okrem písania sa venuje víkendovému hikingu a sociálnym médiám.

Jeho cesty sa s našou súťažou skrížili už niekoľkokrát – v roku 2008 získal tretie miesto, rok na to ho zopakoval a pridal aj prvenstvo v hororovej Cene Béla a v roku 2010 si prvýkrát vyskúšal porotcovanie, pričom sa nestránil udeliť aj nejakú tú desiatku. Minulý rok sa v rámci videokomentára vyjadril aj k jednej zo súťažiacich poviedok Kamaráti.

2015 ruzena srnkovaBrázdenie informatickými systémami je momentálne jej živobytím, inak povedané, je taký typický počítačový geek. Zároveň je členkou redakcie portálu scifi.sk, kde občas publikuje správy o novinkách z oblasti. Fascinujú ju záhady a všetko, čo je nezvyčajné a rada skúša nové veci. Vyskúšala a celkom si užila porotcovanie v súťaži pre krátke poviedky Cena ScifiKozmos. Vyskúšala si aj písanie a párkrát sa zúčastnila Martinus Ceny Fantázie. Odjakživa miluje fantastiku, či už vo filmovej, alebo knižnej forme. No neodmietne ani iné žánre a najradšej má počúvanie audiokníh pri cestovaní, alebo iných aktivitách, ktoré nevyžadujú mentálne sústredenie. Vyskytuje sa na všetkých festivaloch fantastiky v Bratislave a spoznáte ju podľa foťáku, ktorý má permanentne pri sebe.