Najprv, samozrejme, napíšte poviedku spĺňajúcu propozície anglickej súťaže. Ak ste hotoví a stihli ste to do 30. 6., pokračujte:

Pozor! Dátum 30. 6. je dôležitý - dovtedy musíme mať poviedku v e-verzii u nás a zároveň obálka s vytlačenou poviedkou musí mať pečiatku pošty najneskôr s týmto dátumom... Mimochodom - ak posielate poviedku do anglickej aj slovenskej súťaže, proces posielania je totožný a môžete ich posielať spoločne (aj e-mailom a neskôr aj v obálke), musíte však vyplniť prihlášky na každú súťaž zvlášť.

  1. Poviedku vo formáte doc, alebo rtf (nie pdf) pošlite e-mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., do tela správy uveďte svoje meno a názov poviedky.
  2. Počkajte na reakciu administrátora súťaže – v priebehu jedného dňa sa Vám určite ozve a napíše, či poviedka spĺňa technické podmienky a či ju môžete posielať poštou (aby ste zbytočne nemuseli  prerábať a posielať dvakrát). Ak potvrdí, pokračujte na bod 3...
  3. Stiahnite si PRIHLÁŠKU a vytlačte si ju (môže byť čiernobielo).
  4. Vyplňte prihlášku rukou a podpíšte sa. Ako meno používajte svoje pravé meno (z občianskeho preukazu), v prípade, že píšete pod pseudonymom, ten uveďte do zátvorky. Ak nemáte 18 rokov, v spodnej časti napíšte aj meno rodiča / zákonného zástupcu a nechajte ho tiež podpísať sa.
  5. Poviedku vytlačte na kancelársky papier  - v jednej kópii a nie obojstranne - papiere vytlačenej verzie môžu byť zopnuté kancelárskym spínacím strojčekom, ale nepoužívajte žiadny druh väzby.
  6. Do veľkej obálky vložte poviedku a priložte vyplnenú a podpísanú prihlášku.
  7. Obálku pošlite na adresu: Fantázia, P. Pázmaňa 19, 927 01 Šaľa. 
  8. Administrátor Vám po prijatí obálky e-mailom oznámi, že prišla a poviedku zaregistruje do súťaže. Po zaregistrovaní sa jej názov objaví v zozname prijatých poviedok.
  9. Nezverejňujte na žiadnych fórach a v žiadnych komentároch, že ste autorom konkrétnej poviedky, lebo v takom prípade by mohla byť zo súťaže vyradená (mená autorov poviedok budú do septembra poznať iba organizátori súťaže).

 Ak vám niečo nie je jasné, nebojte sa nás kontaktovať na mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.